Krasnoludy

Tereny zamieszkałe przez krasnoludy to góry Lewantu, znajdujące się w centrum kontynentu Finewyru. Sami mieszkańcy nazywają je Górami Jeden. Z wyglądu są zasadniczo podobni do ludzi, poza oczywistymi różnicami. Typowy krasnolud jest wysoki na około 130-150 cm, waży 70-80 kg, ma wyprostowaną sylwetkę, bardzo dobrze rozwinięte mięśnie. Siła, zręczność i kondycja fizyczna to cechy niezbędne do efektywnej pracy. Włosy, najczęściej w ciemnych kolorach, noszą ułożone w proste fryzury.

Dla mieszkańców znanego świata krasnoludy są skrytym i niezbadanym gatunkiem. Najpowszechniej dostępne informacje dotyczą krasnoludzkiego zapału do pracy, przykładania uwagi do szczegółów, niezwykle dokładnej, wręcz detalicznej pamięci. Nierzadko ludzie dziwią się ich prostolinijność, z pozoru graniczącej z naiwnością. Jednakże dłuższe obcowanie z krasnoludami pozwoli odkryć ich wnikliwe i nietypowe spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość, doskonałe umiejętności obserwacji związków przyczynowo – skutkowych i żelazną logikę kierującą każdym aspektem ich życia.

Przede wszystkim jednak, znani są z ekstremalnie dosłownego, empirycznego traktowania otaczającego ich świata, a także niezwykłej pomysłowości i wręcz fanatycznego oddania kwestii dążenia do nieśmiertelności. Stąd też podstawowym motorem napędzającym wszystkie wynalazki jest chęć uzyskania tego stanu.

 

Podstawową jednostką podziału społeczeństwa krasnoludów jest Szczep. Każdy krasnolud jest członkiem jednego z czterech Szczepów i koncentruje się na wynalazkach związanych z jego podejściem do świata. Najważniejszym wydarzeniem w życiu społeczeństwa krasnoludów jest Wielka Konfrontacja. Jest to wielki turniej, odbywający się raz na 5 lat, w którym czołowi wynalazcy poszczególnych szczepów prezentują swoje najlepsze dzieła. Zwycięski szczep deleguje przedstawicieli do tak zwanych Mędrców. Ich zadaniem jest przewodzenie krasnoludom, wskazywanie prawidłowych dróg dalszego rozwoju, kontakty dyplomatyczne z innymi ludami czy też rozwiązywanie sporów. Ich słowo jest ostateczne.

W ostatnich latach, z racji dynamicznej sytuacji politycznej w ludzkim świecie, krasnoludom coraz trudniej pozostać nieświadomym i obojętnym na to co dzieje się w otoczeniu ich gór. Zachowanie neutralności w nadchodzących latach będzie bardzo dużym wyzwaniem lub wręcz okaże się niemożliwe.

Czy krasnoludy, pomimo swojej odmienności znajdą wspólny język z innymi mieszkańcami świata?