Back to Top
 

Isaliani

Isaliani to niewielkie państwo na południu Finewyru. Bezpieczeństwo dają im oddzielające od sąsiadów pasma potężnych gór Sinych na północy kraju i morze Pereł od południa. Ludzie tej nacji są wysocy i smukli, a ich ruchy pełne gracji. Charakteryzują ich delikatne rysy twarzy, a ich oczy kształtem przypominają migdały. Niektórzy mówią, że widać w nich gwiazdy. Podobno w ich obecności człowiek zaczyna odczuwać niesamowity spokój i zaczyna dostrzegać rzeczy niezwykłe, jakich wcześniej nie dostrzegał.

Isaliani - miasto na wybrzeżu
Isaliani - miasto na wybrzeżu

Isaliani słyną ze swojej szeroko pojętej sztuki. Ballady ich bardów poruszają nawet najbardziej zimne serca, dzieła malarzy i rzeźbiarzy zdobią zamki, i pałace na całym znanym świecie.  Spektakle teatralne poruszają tłumy, cieszą wszystkich niezależnie od wieku. Nacja ta jest niezwykle dumna ze swoich miast i architektury – ich budynki odznaczają się nienachalnym pięknem i lekkością. Szczycą się też swoim rycerstwem – Kawalerami i Damami Miecza, którzy władanie orężem również doprowadzili do rangi sztuki. Isaliani są niezwykle ciekawi świata i zachodzących w nim zjawisk, wprost uwielbiają inspirujące podróże.

Isaliani - Dama miecza
Isaliani - Dama miecza

Nacja ta wierzy w człowieka, w jego nieograniczone możliwości do kreacji, zmian świata i samego siebie. Wierzą także w demokrację i wolność jednostki, dlatego opierają się wszelkim próbom scentralizowania władzy. W Isaliani rządzą obywatele, czyli Legislat, który bierze udział w tzw. Vox, zgromadzeniu odbywającym się raz w tygodniu w każdym z większych miast. Wszyscy mogą przedstawić tam swoje sprawy i zagłosować „za” lub „przeciw”. Nad całym zgromadzeniem czuwają Domy: Scrittore (dom filozofów i pisarzy), Fundano (dom architektów i rzeźbiarzy), Medici (dom malarzy), Barque (dom aktorów i tancerzy) oraz Cantone (dom śpiewaków i muzyków).

Isaliani - Kawaler Miecza
Isaliani - Kawaler Miecza

Gdy trzeba podjąć decyzje ważne dla całego narodu, wtedy zamiast zwykłego Vox odbywa się zgromadzenie wszystkich Dożów, czyli głów domów sprawujących realną władzę w państwie. Jeśli chodzi o politykę międzynarodową Isaliani dążą do zawierania rozejmów, mediacji i traktatów politycznych służących jak najbardziej ich interesom i bezpieczeństwu. Isaliani starają się utrzymać pokój ze wszystkimi innymi nacjami, wysyłając na zaprzyjaźnione dwory swoich dyplomatów i artystów.

Isaliani - szpieg
Isaliani - szpieg

Granie Isaliani

Jeśli interesuje Cię odkrywanie świata, jeżeli uważasz, że zrobisz wszystko, co jest w stanie przynieść Ci korzyści i zapewnić ci jeszcze więcej swobód, ta nacja jest dla ciebie idealna. Isaliani pod przykrywką delikatności i wrażliwości skrywają wytrwałość w dążeniu do celu. Ich wykształcenie i obycie sprawia, że potrafią być niezwykle przebiegli.

  • Możesz wcielić się w walecznego i szlachetnego Kawalera lub Damę Miecza w lśniącej zbroi, któremu nic nie jest straszne, a twój honor jest niesplamiony
  • Możesz zagrać bardem, który co i rusz wpada w tarapaty przez własną twórczość i zawirowania dziejów, co jednocześnie nie ułatwia Ci bycia tajnym agentem jednego z Dożów.
  • Możesz przyjąć rolę handlarza, natchnionego kupca, który zrobi absolutnie wszystko dla własnego interesu, a w poszukiwaniu unikatowych i cennych dzieł sztuki jest w stanie pokonać każdą przeszkodę.