Back to Top
 

Talmidia

Ponury Patriarchat, Państwo Medean

Talmidia jest ponurą nacją, która przetrwała wiele trudnych chwil. Mieszcząc się między młotem a kowadłem mocarstw kontynentu, tereny te nigdy nie były uznawane za gościnne. Każdy, kto odwiedza to miejsce, narzeka na częste deszcze, a nawet burze, które tylko podkreślają posępny klimat tego miejsca.

Talmidia - mag z Tal Chayal gotuje się do walki
Talmidia - mag z Tal Chayal gotuje się do walki

Niemniej jest to jedyny dom dla Medean, strapionej nacji, która wiele wycierpiała z rąk historii. Są niscy i ciemnoskórzy, w przeciwieństwie do swych współbraci, wysokich i bladych Morgawian, podbitych i ciemiężonych górali. Medeanie pochodzą z odległego i ciepłego kontynentu i powszechnie uważa się, że pomimo upływu wieków nigdy do końca nie zaadaptowali się w nowym miejscu.

Talmidia znana jest z dwóch powodów. Pierwszym są magowie, potężne osoby, które ujarzmiają niedostępne innym tajemne moce. Zakony Magów były od zawsze ich największą siłą, wzbudzającą strach i niechęć u innych. Medean cechuje także ich słynna wzajemna lojalność. Wszyscy znają złowrogie powiedzenie “krzywdząc jednego Medeanina, idziesz na wojnę ze wszystkimi”. Jest to lekcja, której wielu doświadczyło na własnej skórze.

Talmidia - widok na Azyl w Kela Sochar
Talmidia - widok na Azyl w Kela Sochar

Całą władzę dzierży i sprawuje Patriarchat, składający się z najstarszych męskich członków każdego oficjalnie uznanego Zakonu Magów. Kobiety i Morgawianie są niekiedy postrzegani i traktowani jako obywatele drugiej kategorii, lecz wynika to bardziej z tradycji, niż pogardy. Surowe obyczaje Talmidian czynią z nich trudnych partnerów na arenie międzynarodowej.

Nadprzyrodzoną władzę nad Talmidią sprawuje Paltir, wielki bóg ziemi i mądrości. Obdarza cząstką swojej duszy każdego, kto posiada w sobie medeańską krew. Niemniej przepadł on, zaangażowany w odwieczną walkę ze swym bratem Tamarinem, patronem Aretaiu. Nienawiść tych dwóch nacji jest legendarna, a starcia pomiędzy nimi krwawe i zaciekłe.

Talmidia - bitwa o Bastion
Talmidia - bitwa o Bastion

Odzyskanie niepodległości na swoich ziemiach Talmidianie zawdzięczają powstaniu Cesarstwa. W dawnych czasach wielokrotnie byli podbijani, a nawet skazywani na wygnanie. Większość historii tej nacji to trwanie pod jażmem innych. Wielu okupantów wykorzystywało magów, toteż można ich było spotkać na całym świecie. Niemniej Talmidia została zaakceptowana jako liczący się gracz na arenie politycznej, choć trudno im zyskać zaufanie pośród dawnych wrogów.

Talmidianie mają dość swojej tragicznej historii i nie pozwolą sobie na ponowną utratę swoich ziem. Czyni to z nich ostrożną, stanowczą i niezwykle niebezpieczną nację. Wielu boi się, że przyparci do muru, wykorzystają swoją potęgę magiczną do zniszczenia wszystkich, których uznają za wrogów. Nikt tak naprawdę nie wie, jak daleko sięgają ich możliwości, ale też nikt nie ma ochoty się o tym przekonać.

Talmidia - Mordecai z Tal Chayal w zasadzce Brunatnych Kapturów. Wygrał.
Talmidia - Mordecai z Tal Chayal w zasadzce Brunatnych Kapturów. Wygrał.

Granie Medeaninem z Talmidii

Talmidia pełna jest skrajności. Medeanie to osoby o silnym poczuciu jedności narodowej i lojalności, ukształtowane w nieprzyjaznym świecie. Jednocześnie wielu Medean jest żądnych władzy i próbuje uzyskać jak najwięcej w skomplikowanej hierarchii Zakonów. Medeanie są zazwyczaj pragmatyczni, chłodno kalkulując wszelkie za i przeciw.

  • Możesz zagrać potężną czarodziejką Zakonu Sióstr, walczącą o swoje prawa w skostniałym społeczeństwie.
  • Możesz zagrać wyśmienitym przewodnikiem, którzy dzięki błogosławieństwu Paltira nie raz potrafi wyciągnąć siebie i swoich towarzyszy z opresji.
  • Możesz wcielić się w rolę młodego maga, który wyruszył w świat by zyskać doświadczenie i praktykować swoją trudną sztukę, a także aby odpocząć od rygorów Zakonu i polityki Patriarchatu.
Talmidia - Harpijnik
Talmidia - Harpijnik