Back to Top
 

Cosaria

Wschodnia Marchia

Cosaria to państwo położone we wschodniej części kontynentu. Mieszczą się w niej ogromne pustynie, stepy, góry oraz wielkie połacie iglastych lasów. Różnorodność krajobrazu spowodowana jest rozpiętością terenów Wschodniej Marchii, graniczącej na północy z mroźnym krajem barbarzyńców oraz z ciepłym oceanem na południu.

Mieszkańcy tego kraju nie są jednak tak zróżnicowani, jak jego krajobraz. To przeciętnego wzrostu ludzie, o śniadej karnacji. Z reguły są opaleni, mają ciemne włosy i brązowe oczy. Jest to liczny naród w porównaniu do innych państw, jednak konkretnej liczby nie sposób określić dokładnie, gdyż nie istnieje na tyle rozwinięta administracja, która mogłaby przeprowadzić spis ludności.

Cosaria - miasto na ziemiach Familii Catalina
Cosaria - miasto na ziemiach Familii Catalina

W teorii Cosaria jest królestwem, rządzonym przez Boginie-Królową, sprawującą swoją władzę z ruin dawnej stolicy Casa de la Reina. Jednak w rzeczywistości władza Królowej jest dość fikcyjna, bo jaki Cosaryjczyk słucha się kobiety z opuszczonego miasta? Prawdziwą władzę sprawują Rodziny. Największa Piątka podzieliła terytorium na własne prowincje, których wielkość zmienia się raz na jakiś czas, gdy tylko wybuchnie konflikt lub wojna domowa.

Wschodnia Marchia słynie także ze swej floty oraz rzemiosła szkutniczego, a także swych morskich podbojów i odkryć. Niektóre z wypraw łupieżczych przeszły do legend, a imiona heroicznych kapitanów pamiętane są przez wieki. Wielu kupców i żeglarzy traciło majątek, a czasem i życie, w spotkaniach z kaperskimi galeonami. Przez większość nacji kraina Boginii Królowej uważana jest za bardzo mało kulturalny kraj, gdzie panuje brud, złodzieje, mordercy oraz wszelkie okropieństwa. Choć w pewnej mierze to prawda, to sami Cosaryjczycy uważają siebie raczej za ludzi temperamentnych, energicznych i rządnych przygód, niż złodziei i morderców.

Cosaria - Flota Fomory
Cosaria - Flota Fomory

Gdy formowało się Cesarstwo, wojska Rodzin uległy armiom państw ościennych i Cosaria została siłą wcielona do sojuszu. Cały naród musiał przełknąć swoją dumę i oddać hołd Cesarzowi. W końcu jednak karty się odwróciły – wraz z upadkiem Cesarstwa Rodziny zwietrzyły dla siebie nową szansę.

Odwieczną bolączką Cosarii jest wzmacnianie siebie, jako państwa. Wraz z odzyskaniem niezależności, Rodziny zaczęły umacniać swoją pozycję i współpracować, choć ciężko zapomnieć o starych waśniach. Łączy ich wspólna niechęć wobec wszystkich tych, którzy odebrali najbardziej cenny im skarb – wolność. Nikt fizycznie nie zakuł Cosaryjczyków w kajdany, jednak zmuszenie całego państwa do poddania i, co gorsza, podporządkowania się, odbierane jest jako najgorsza obelga, jaką człowiek lub bóg mógł uczynić.

Cosaria - kupiec Koviani
Cosaria - kupiec Koviani

Grając Cosaryjczykiem

Piraci, złodzieje, awanturnicy – są to typowi przedstawiciele tej nacji. Każdy żądny przygód gracz może wybrać temperamentnego, wolnego człowieka, który dla swych własnych ideałów gotów jest kraść, zabijać, zdradzać, ale także poświęcić dla przyjaciół. Mają oni swój honor, ale to oni sami indywidualnie ustalają, co jest dla nich honorowe, a co nie. Jeśli masz ochotę zagrać kimś, kto chce pokazać swoją indywidualność oraz nie okazywać litości słabym, znajdziesz tu miejsce dla siebie.

  • Możesz zagrać należącym do Familii Fomora marynarzem, który zszedł na ląd, aby wykonać specjalną misję dla swojego kapitana, lub aby ukryć w bezpiecznym miejscu zgromadzone skarby.
  • Możesz wcielić się w rolę szlachetnie urodzonego rycerza z Familii Catalina, który przemierza świat by ratować damy z opresji i szukać okazji do rozsławienia swojego imienia.
  • Możesz grać przebiegłą dyplomatką i szpiegiem z Familii Morbida, która nie zawaha się posunąć do mordu, byle tylko osiągnąć swoje cele.
Cosaria - kupiec Isaliani chroniony przez przewodnika z Familii Catalina podczas napaści bandytów Rusorini.
Cosaria - kupiec Isaliani chroniony przez przewodnika z Familii Catalina podczas napaści bandytów Rusorini.