Księstwo Czarnej Krwi

Księstwo Czarnej Krwi to nacja, zamieszkująca południowo-zachodni kraniec jednej z bliźniaczych wysp, znanych razem jako Persedea. Z jednej strony swego terytorium Księstwo otwiera się na orzeźwiającą bryzę Cieśniny Wichrów, z drugiej zaś zalega w bezpiecznych objęciach gór Łańcucha Persediańskiego. Przez porośnięte gęstą dżunglą tereny Księstwa przepływa rzeka Mansur, która ułatwia mieszkańcom handel oraz komunikację wewnątrz miasta-państwa.

Swą nazwę Księstwo zawdzięcza szlachcicom z rodu Sannoir, którego członkowie przypominają bardziej wynaturzenia niż istoty ludzkie. Są to potężnie zbudowani, ciemnoskórzy osobnicy, o olbrzymim wzroście. W ich żyłach płynie czarna krew, a z ciemnych oczu wyziera chłód i majestat. Liczniejszą grupę stanowią pozostali mieszkańcy Księstwa, którzy przyjęli nazwę Tu Siyah’Kan, co w staropersediańskim oznacza „wierni czarnej krwi”. Ci są z reguły przyjemniejsi w obyciu i mniej frasobliwi. Wśród przeciętnych mieszkańców dominuje ciemna karnacja. Jednak nietrudno zaobserwować, że uroda niektórych mieszkańców odbiega od tego, co stworzyła natura. Przedziwne odcienie skóry, włosów czy oczu to niektóre z anomalii, jakie można dostrzec pośród tego ludu.

W swoich poznawczych zapędach, część Tu Siyah’ Kan przekroczyła pewne granice. Ciała niektórych z nich stanowią żywy przykład skutków przekształcania człowieka na drodze eksperymentów. Księstwo to miejsce, gdzie niezwykły wygląd nikogo nie szokuje. Także podróż, jako środek zdobywania doświadczenia, jest dla tej nacji niezmiernie ważna. Każdy Tu Siyah’ Kan przed osiągnięciem pełnoletności wyrusza w podróż, by potem móc ją opisać i podzielić się tym, co zobaczył z rodakami.

Na skalnym zboczu Gór przed wiekami powstała twierdza, która mieści w sobie  siedzibę panującego rodu, obszerną bibliotekę oraz znane na całym świecie więzienie. To przedziwne miejsce rządzi się własnymi prawami fizyki. Jedynie osoby z domieszką czarnej krwi w żyłach, potrafią nie zagubić się we wnętrzu twierdzy na górze Sanna.

Władzę w Księstwie Czarnej Krwi sprawuje książę z rodu Sannoir, którego tytuł jest dziedziczny. Podlega mu rada złożona z viseraj – przywódców czterech rodów, trzymających pieczę nad mieszkańcami i terenami miasta-państwa. Mieszkańcy Księstwa są wierni jednemu bóstwu, a jego imię brzmi Jotten. To właśnie on zaraził Tu Siyah’ Kan swoją pasją poznawania tego, co nieodkryte, dążenia do tego, co z pozoru nieosiągalne. Krążą opowieści, jakoby szaloną wizją Jottena było stworzenie idealnego nadczłowieka.

Księstwo, ze swej oddalonej od kontynentu Finewyr siedziby, stara się trzymać rękę na pulsie wydarzeń poza Persedeą. W tym celu oferuje usługi bankowe, z których korzystać mogą przedstawiciele każdej nacji, wyłapuje oraz więzi w górskiej twierdzy licznych przestępców z całego świata czy też posyła w dalekie kraje wędrownych nauczycieli i znachorów.

Jeśli uważasz, że cel uświęca środki i pragniesz zrozumieć tajemnice świata bez względu na cenę – Księstwo Czarnej Krwi jest nacją dla Ciebie. Poznaj nację, która pomimo wielu kontrowersji jest otwarta i tolerancyjna. Witaj w mieście, w którym odmienny wygląd czy poglądy są akceptowane. Jednak miej się na baczności, to miejsce bywa labiryntem, nie tylko w dosłownym znaczeniu i jeden fałszywy krok może być dla Ciebie zgubny.  

„Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.”