Intisar

Jak klejnot w koronie, Opalowe Imperium wyróżnia się na arenie międzynarodowej. Obecnie znane jako najbardziej odosobnione państwo, Intisarzy żyją na pokrytych bujną roślinnością wyspach. Ich archipelag zawiera nie tylko zapierającą dech w piersiach florę, ale łączy też nietknięte ludzką stopą lasy deszczowe i majestat ludzkiej myśli architektonicznej. W wyniku długiego okresu izolacji, nacja ta została zapomniana przez inne ludy świata.

Opalowe wyspy są domem Intisarow, ciemnoskórych ludzi cechujących się egzotycznym pięknem. Większość z nich żyje w miastach, lecz część wybrała bardziej niebezpieczne życie w cieniu lasów tropikalnych lub w słońcu pustyni. Są energicznymi ludźmi, nie stronią od okazywania swojej pasji i emocji. Nie wstydzą się okazywać głębokiego smutku i żalu; kiedy uczestniczą w pogrzebie, płacz i lament tłumów można usłyszeć z daleka. Nadrzędnie znaczenie ma dla nich rywalizacja, co widać po ich powiedzeniu: “Przyjaciel może pokazać Ci, gdzie twoja siła, lecz wróg nauczy Cię, gdzie twoja słabość. Szanuj więc dobrego wroga”. Dlatego też rywale walczą brudno i brutalnie, ale zawsze będą się szanować.

Intisarzy są znani ze swoich budowli, które można znaleźć rozsiane tu i ówdzie po całym świecie. Aż do niedawna ledwie garstka ludzi zdawała sobie sprawę z genezy ich powstania i wielu zastanawiało się, jakie to zręczne dłonie powołały do istnienia takie cuda. Ich architekturę rozpoznać można po użyciu marmuru, diamentów i opali oraz po rozmachu i majestacie.

Opalowe Imperium rządzone jest przez kobiety, gdyż są one postrzegane tam, jako dominująca płeć. Podzieleni są na kasty, które determinują, jak blisko ma dany człowiek do ich boga-patrona, Murarza. Kasty są dziwnym i trudnym do zrozumienia dla innych podziałem, ale jasne jest dla każdego, że niezbyt dobrze się ze sobą dogadują. Oligarchowie mocno rywalizują ze sobą o władzę i polityczne zbrodnie zdarzają się regularnie. Pomimo tego, Intisaarowie poczuwają się do roli przodowników cywilizacji.

Intisarzy widzą Murarza we wszystkich dziedzinach życia, zaś on sam przechadza się pośród swego ludu. Jest wytyczającym ścieżki i kładącym fundamenty i tchnął w Intisaarów poczucie swej boskiej estetyki. Zaowocowało to niepowstrzymanym pragnieniem, by budować i wydzierać coraz to kolejne połacie ziemi naturze, która traktowana jest jak niebezpieczny i okrutny przeciwnik. Nie ulega wątpliwości, że ich prawo, kultura i architektura wzbudzają podziw i robią wrażenie, lecz cały ten splendor zdaje się jedynie skrywać toczące Opalowym Imperium zepsucie.

Gdy Intisarowie ponownie przemierzyli morza, a ich statki stały się widoczne na horyzoncie, pojawiło się wiele nowych pytań. Teraz, gdy nie są oni już przykuci do swego archipelagu, ich żądza ekspansji zwróciła się ku upadającemu Cesarstwu.

Jeśli chcesz zagrać egzotycznym przybyszem o dziwnych wierzeniach i zwyczajach, nacja ta powinna Ci odpowiadać. Zagraj silną i potężną kobietą, której władza, inteligencja i spryt może dorównać każdemu mężczyźnie. Postacie o silnym duchu rywalizacji, pasji i nadzwyczajnemu poczuciu estetyki będą dobrymi Intisarami.

Teraz, gdy powrócili, jest to znak na dobre, czy na złe? Czy ich udział w globalnej grze przyniesie tylko większe zamieszanie, czy może Murarz okaże się ukrytym błogosławieństwem dla wszystkich?