Świat Caerbannog

Caerbannog to świat fantasy, w którym ludzkie frakcje walczą między sobą o władzę i przetrwanie, korzystając z magii, miecza i słowa. Caerbannog umożliwia realizację dowolnych przygód, od klasycznego i epickiego ratowania świata, przez brudne polityczne intrygi, brutalne historie wojenne, czy wreszcie proste, acz satysfakcjonujące zwiedzanie podziemi, poszukiwanie magicznych skarbów i walkę z mistycznymi potworami.

Caerbannog Artwork - pejzaż
Caerbannog - pejzaż

Ludzcy bohaterowie

Świat Caerbannog zdominowany jest przez ludzkie nacje. Od wieków toczą one ze sobą spory polityczne, ideologiczne i religijne, walcząc o ziemię i dominację nad mistycznymi siłami krążącymi po świecie. Poszukiwacze przygód mogą spotkać na swojej ścieżce także inne inteligentne gatunki – elfy, krasnoludy, a nawet olbrzymy – ale to właśnie do gatunku ludzkiego będą należeć postacie graczy i to ludzkie problemy i konflikty są sednem opowieści snutych w systemie Caerbannog.

Caerbannog - najemnik
Caerbannog - najemnik

Bohaterowie graczy różnią się od jego przeciętnych mieszkańców. Nim wyruszyli na szlak, doświadczyli rzadkiego zjawiska, zwanego Przeczuciem, które uświadomiło im, jak wiele tajemnic skrywa przed nimi świat. Niewielu jest w stanie oprzeć się swojej wewnętrznej ciekawości, zwłaszcza, jeśli rozwikłanie tych tajemnic niesie ze sobą obietnicę nagrody.

Bogactwo nacji

Caerbannog zawiera wiele znanych i lubianych motywów, a także oryginalne twisty tychże, przedstawione w odkrywczy i interesujący sposób. Główną siłą świata jest podział ludzkości na kilkanaście nacji, z których każda jest podzielona wewnętrznie na walczące o władzę i wpływy frakcje. Tworzy to prawdziwy tygiel kulturowo-polityczny, który w każdej chwili może wykipieć. Na samym Finewyrze, kontynencie, na którym toczy się większość przygód, istnieją nacje takie, jak:

  • Apolitania, potężne demokratyczne państwo dające azyl wszelkim herosom i bogom,
  • Connriacht, nieprzystępną krainę pełną gór i lasów, które przemierzają żyjące w zgodzie z naturą klany czczącą potężną boską Trójcę i ich aspekty – zwierzęce totemy,
  • Cosaria, brutalny, niebezpieczny kraj zjednoczony miłością do bogini-królowej i nienawiścią do wszelkich innych mistycznych stworzeń,
  • Isaliani, bogate, cywilizowane państwo kupców, artystów i mistycznej dyplomacji, które czerpie swoje tradycje z antycznych czasów dominacji elfów,
  • Plemiona, luźny sojusz mniejszych państw, dbających o stare tradycje i zmagający się z niebezpieczną Czernią,
  • Somoria, feudalne, rozdzierane wiecznymi intrygami wężowe księstwo,
  • Talmidia, walczący o przetrwanie patriarchat magów, rozproszony po całym kontynencie w swoich diasporach.

Dowiedz się więcej o nacjach Finewyru!

Caerbannog - podróżniczka
Caerbannog - podróżniczka

Wszechobecność bogów

Wyjątkową cechą świata Caerbannog jest bliskość ludzi do istot zwanych bogami. Potężne byty, reprezentujące różne aspekty rzeczywistości i korzystające z tajemnic magii, przemierzają świat w poszukiwaniu wyznawców i władzy. Każdy człowiek, który zasłuży sobie w oczach boga, może zostać nagrodzony błogosławieństwem. Dzierżenie ułamka boskiej mocy jest kuszącą nagrodą dla wielu, stąd brak w Caerbannog instytucji religijnych – wierni na własną rękę kontaktują się z bogami i konkurują ze sobą o ich łaski i względy.

Caerbannog - bóg lasu
Caerbannog - bóg lasu

Jednak nie wszyscy ludzie widzą w bogach zbawienie. Są tacy, którzy postrzegają ich jako zagrożenie, uwodzicieli, którzy tylko dla własnego zysku dzielą się swoją mocą, aby później porzucić swoją trzodę. Eklezja, jedna z najpotężniejszych organizacji na Finewyrze, uważa, że bogowie odbierają ludzkości szansę na rozwój i hamują postęp. Mnisi i Inkwizytorzy Eklezji przemierzają więc świat, starając się głosić swoją prawdę i odwracać ludzi od wiary.

Caerbannog - rycerz
Caerbannog - rycerz

Żywy świat

Wkraczając na ścieżkę przygody, bohaterowie zaczynają odgrywać coraz większą rolę w kształtowaniu się historii ludzkości. Gracze i mistrzowie gry mogą obserwować, jak ich wybory i czyny wpływają na zmianę otaczającej ich rzeczywistości. Caerbannog to żywy świat, w którym akcje uczestników i mistrzów gry obozów RPG przekładają się na jego historię. Dzięki temu świat ten ciągle się rozwija, zyskując nowych bohaterów, przeciwników i wyzwania, którym należy sprostać.

Świat Caerbannog może się stać twoim ulubionym miejscem przygód w klimatach fantasy, gdzie magia, miecz i słowa ścierają się by zapisać imiona swych bohaterów na wieki w annałach historii. Nie czekaj i zagraj już dziś!

Caerbannog - bitwa na Pograniczu - grafika na koszulce obozowej
Caerbannog - bitwa na Pograniczu - grafika na koszulce obozowej