SMG Tempus

O Tempusie

Naszą misją jest promować ideę gier fabularnych jak najszerszemu gronu odbiorców. Nasze wysiłki skupiają się przede wszystkim na dotarciu do ludzi młodych: dzieci, młodzieży i osób do 30 roku życia. Sami twórcy i założyciele stowarzyszenia zaczynali kiedyś jako początkujący gracze na obozach RPG. Tam dzisiejsi członkowie Tempusa poznali ludzi, którymi dzielili tę samą pasję. Dzięki tym znajomościom i przyjaźniom powstała grupa fanów gier fabularnych, która od 2010 roku tworzy swój własny system i obozy RPG.

W 2012 roku odbyły się pierwsze turnusy Obozu RPG Caerbannog. Zrealizowane zostały przy współpracy z Biurem Podróży i Turystyki Almatur Katowice, z roku na rok zyskując na popularności. Obozy są bezpieczną przestrzenią, w które swoje pierwsze kroki w grach fabularnych stawia mnóstwo młodych ludzi. Wielu z nich dołączyło później do stowarzyszenia, aby stać się obecną kadrę obozów.

Działalność Stowarzyszenia Mistrzów Gry Tempus opiera się na dobrowolnej, woluntarnej pracy każdego z członków. Każdy z nas poświęca swój wolny czas, aby realizować swoją pasję. Niektórzy rozwijają system RPG Caerbannog, inni promują gry fabularne lub realizują obozy RPG. Do zadań Tempusa należy pozyskiwanie nowych doświadczonych mistrzów gry, trzymanie pieczy nad wdrażanymi projektami i współpraca z organizatorem obozów. Tempus pojawia się również na różnych polskich konwentach w charakterze twórców programu i prelegentów, opowiadając o swoich doświadczeniach w pracy na obozie, tworzeniu systemu i aktualnych trendach w grach fabularnych.

Więcej szczegółów na temat organizacji stowarzyszenia można znaleźć w naszym Statucie. Jeśli tak jak my uważasz, że system RPG Caerbannog jest wart rozwijania, lub pragniesz mistrzować drużynom młodych uczestników na obozach – dołącz do nas!