Back to Top
 

Dwór Kości

Nu’Dogo

“Uchwyć chwilę taką, jaka jest. Nie staraj się jej zmienić, nie analizuj. To teraz jest czas na radość z opowieści, rywalizacji i ucztowania. Jedyne, co pozostanie po Tobie za sto lat to historie o Twojej sile i Twoje kości, postaraj się więc, żeby budziły szacunek.”

Dwór Kości obrał sobie za dom olbrzymią tropikalną dżunglę i przylegające do niej, rozległe sawanny. Tereny te obfitują w zwierzynę, wodę i owoce, a jednocześnie pełne są niebezpiecznych istot i groźnych roślin. Lud ten uwielbia wyzwania i radość, jaką może dawać życie, a nisza, którą sobie wybrali, dostarcza i zarówno mocnych wrażeń, jak i nagradza bogactwem natury.

Nu’dogo są potężnych rozmiarów czarnoskórymi wędrowcami. Żyją w kilkudziesięcioosobowych, koczowniczych wioskach, w których każdy członek społeczeństwa ma ściśle określoną rolę. Mimo pozornie groźnej aparycji, mieszkańcy dżungli są wyjątkowo radośni, łagodni i przyjaźni. Starają się każdą chwilę przeżyć jak najpełniej, a także umożliwić to innym.

Ich proste życie przepełnione jest śmiechem i nigdy nieustającymi opowieściami. W pełni oddają się najważniejszej dla nich wartości – sile. Już od najmłodszych lat przykładają ogromną wagę do kształtowania tężyzny fizycznej oraz imponującej sylwetki. Każdy Nu’Dogo sam wybiera kierunek swojego rozwoju. Nieważne, czy jest to siła, szybkość, czy wytrzymałość – ważne, aby być najlepszym. Uczciwa i radosna rywalizacja jest nieodłącznym elementem ich kultury. Zawsze z szacunkiem traktują przegranych, za większy afront uważając nie podjęcie wyzwania w ogóle.

Kult Siły manifestuje się również w ich hierarchii, ponieważ najważniejszą rolę w wiosce pełni N’guvu, czyli najsilniejszy. Jest on przedstawicielem grupy i odpowiada przed Głosem Kości, Na’n’guvu, najsilniejszym z najsilniejszych, który z kolei reprezentuje cały Dwór w Triumwiracie Trzech Wiatrów.

Siła Nu’dogo wywodzi się nie tylko z tężyzny fizycznej. Być może jeszcze ważniejsza dla tożsamości całej nacji jest więź z Tamarinem, bogiem wiatru, tańca i wędrówki. To właśnie on obdarzył rytualistów Dworu Kości mocą, która pozwala im między innymi manipulować swoim ciałem oraz kośćmi.

Grając Dworem Kości

Dwór Kości to nacja dla Ciebie, jeśli pragniesz odgrywać postać pełną radości i pogody ducha, o ogromnej posturze fizycznej, lubującą się w podejmowaniu wyzwań i zwyciężaniu ich.

  • Możesz wcielić się w potężnego wojownika władającego kościaną bronią, stworzoną mu przez lokalnego czarownika za zasługi dla wioski.
  • Możesz grać łowczynią, od której kunsztu w tropieniu i dostarczaniu zwierzymy mogą zależeć losu całej wioski lub też twojej drużyny.
  • Możesz spróbować swoich sił jako władający przerażającymi mocami rytualista, który potrafi tchnąć życie w kości, lub wyrywać je z ciał swoich wrogów.