Back to Top
 

Dwór Duszy

Lud Niespokojnego Wiatru, Ni’tama Dogne

“Jest wiatr, co barwę kwiatów rozprasza i wiruje zastygłym księżycem w ruinach świeżo usypanych, w ustach otwartych opłakujących słońce.
Jest wiatr co smaga gniew na wzgórzach i szczelnie w cieniu nocy mierzy swój wzrost, co krople strąca z kiełków i krwawi oczy cierpkim smakiem gleby.
Jest wiatr martwy.
Można dotknąć jego kości.”

Pośród wysokich traw i bezkresnych równin samego serca kontynentu Aretaiu żyje Lud Niespokojnego Wiatru. Krainę tę przemierzają również stada dzikich koni, niezmiernie ważne w kulturze Dworu Duszy. Nawiązują oni szczególną więź z tymi świętymi zwierzętami, poświęcając wiele lat na doskonalenie technik jazdy.

Lud Niespokojnego Wiatru charakteryzuje się hebanową skórą, czarnymi włosami kontrastującymi z przenikliwym, jasnym błękitem ich oczu oraz smukłą i wysoką sylwetką. Żyją w kilkusetosobowych gromadach zwanych watahami, w których przemierzają stepy. Trudnią się łowiectwem, zbieractwem oraz hodowlą, schwytanych wierzchowców.

Podobnie jak ich pobratymcy z bagien i dżungli, Dwór Duszy umiłował sobie taniec, śpiew i wędrówkę w imię boga Tamarina. Jednocześnie są oni najbardziej wojowniczo nastawieni spośród całego Triumwiratu. Są najzagorzalszymi wrogami Talmidii, a wśród stepów zamiast wesołych pieśni z wiatrem niosą się często hymny bojowe. Ich zaciekłości dorównuje jednak honor i oddanie wobec tych, których obdarzyli miłością i zaufaniem.

Lud Niespokojnego Wiatru nazywa się również Dziećmi Tamarina, ponieważ to ich, spośród wszystkich plemion Aretaiu, bóg ten najbardziej sobie upodobał, ze względu na ich cechy – nieco dziką wesołość, śmiałość i porywczość. Kiedy ich ukochanego patrona zabrakło, radość nieco przygasła pod ciężarem ponurej przysięgi, której celem jest zemsta na zdradzieckich Medeanach – ich bowiem obarczają winą za zniknięcie Tamarina. Jako swoją pokutę postanowili opuścić miasto wzniesione ku czci Tamarina, Tamarlian, przysięgając, że nie wrócą do niego póki Medean nie spotka kara.

Grając Dworem Duszy

Przynależność do Dworu Duszy oznacza, że grasz człowiekiem czującym smak wolności, zawsze gotowym do dalekich podróży, niczym delikatny wiatr ale też buńczucznym i porywczym, niczym wichura.

  • Możesz być urodzonym w siodle konnym łucznikiem, który przemierza świat w poszukiwaniu wyzwań i wynajmuje swoje usługi każdemu, kto okazuje mu należyty szacunek i oferuje godziwą zapłatę.
  • Możesz być żyjącym blisko natury bardem, którego pieśni zagrzewają do boju towarzyszy, a kojące nucenie pozwala uspokajać zarówno ludzi, jak i zwierzęta.
  • Możesz być oddanym Tamarinowi Szamanem, który poszukuje wskazówek na temat losu swojego boga i użycza swojej magii każdemu, kto sobie na to zasłużył i jest dość odważny, aby o to poprosić.