Na północno-wschodnim brzegu bliźniaczych wysp Persedei znajduje się ogromna zatoka. Jak głoszą legendy, piraci różnych nacji odnaleźli raj i założyli tam własne, niezależne miasto. Miasto wzięło swoją nazwę od specyficznego położenia geograficznego oraz niesamowitego efektu, kiedy to codziennie o wschodzie słońca zatoka skąpana jest w karmazynowym blasku.
Mieszkańcy Karmazynowej Zatoki to istna mieszanka kulturowa. Każda osoba szukająca azylu może się schronić w obrębach tego tropikalnego raju. Większość mieszkańców jest średniego wzrostu. Ciemna karnacja i migające w tłumie skośne oczy są żywym świadectwem wschodnich i południowych wpływów. Ludzie są otwarci, przebiegli, ale także przyjaźni – jednak ta przyjazność to tylko pozory dla naiwnych przybyszów. Kwitnie tutaj handel, zwłaszcza, że nie istnieje pojęcie takie jak „nielegalne dobra”. Obywatele Zatoki najczęściej zajmują się morskim fachem. Są kupcami, marynarzami lub korsarzami – z racji położenia, zew morza najmocniej wpływa tu na ludzi i wzywa ich do do wyruszenia na odległe wody w poszukiwaniu przygody.
Flota Zatoki jest podzielona wewnętrznie na różne frakcje, jednak wciąż stanowi znaczącą siłę na południowych morzach. Każdy kapitan indywidualnie wykorzystuje swoje statki – do piractwa, handlu lub wynajęcia. Szczególne miejsce w tej wyspiarskiej kulturze zajmują barwy i związana z nimi symbolika. Z uwagi na rzadką znajomość umiejętności pisania, barwy stały się narzędziem i symbolem wyróżnienia stanów i statusu. Tak jak każda frakcja ma swój specyficzny kolor, który tylko ona może obnosić na swoich ubraniach, tak różne zawody również mają swoje. Przykładowo niewolnicy noszą kolor czarny lub szary, kurtyzany odcienie zielonego, a urzędnicy i strażnicy miejscy karmazynowy. Odcień danej barwy również ma znaczenie, świadczy o statusie w danej dziedzinie. Im intensywniejszy, tym wyższa ranga.
Dla nieobeznanego przybysza zasady Zatoki mogą być zabójcze, gdyż zakazane jest, pod groźbą kary śmierci, noszenie na ubraniu koloru, który nie odzwierciedla prawdziwej przynależności osoby. Wystarczy, że przybysz miał na sobie karmazynową szarfę lub bandanę, a już może skończyć na stryczku.
Rządy sprawowane są poprzez tzw. Karmazynową Radę, gdzie zasiada pięciu najbardziej wpływowych ludzi tego miasta. Czterech z nich to przywódcy frakcji działających w mieście – Granatu, Fioletu, Błękitu oraz Turkusu. Piąty głos posiada najbogatszy człowiek w Zatoce, którym aktualnie jest przywódca Fioletu – nazywany inaczej Karmazynem. Od początku istnienia Rady toczą się wewnętrzne walki o piąty głos Karmazyna – czasami jest to osobny, piąty członek, ale zazwyczaj bogactwo frakcji wynosi do tej zaszczytnej funkcji jednego ze swoich przywódców, posiadającego wtedy dwa głosy.
Ludzie z Zatoki wierzą w szeroko rozumianą wolność. Panujący tutaj liberalny system daje wiele swobód mieszkańcom oraz przyjezdnym. Zatoka nie jest zainteresowana polityką innych państw, stara się zachować dystans. Nigdy w historii nie zdarzyło się, by Zatoka oficjalnie uczestniczyła w wojnie. Oczywiście frakcje dołączały do różnych konfliktów, ale nigdy nie jako jedno państwo.
Jeśli szukasz postaci swobodnej, żądnej przygód oraz niekoniecznie dystyngowanej, powinieneś spojrzeć na Zatokę. Każdy jej mieszkaniec jest przebiegły, ukrywa to pod maską uprzejmości i przyjacielskiego podejścia. Czy zatem wybierzesz kupca, korsarza, łotra, a może nawet kapitana statku?